Osuszacze i filtracja

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Osuszacze i filtracja

Przedstawiamy szereg urządzeń AG Kompressoren przeznaczonych do uzdatniania sprężonego powietrza, które pozwolą nie tylko uzyskać jego wysoką jakość ale także pozytywnie wpłyną na trwałość i niezawodność instalacji.

Osuszacze i filtracja

Czy warto uzdatniać sprężone powietrze?

Jeden metr sprężonego powietrza zawiera ok. 190 milionów różnego rodzaju zanieczyszczeń występujących pod postacią wody, cząstek stałych, oleju, mikroorganizmów itp., których obecność może prowadzić do korozji, awarii całych instalacji lub nawet uszkodzeń produktów końcowych. Z uwagi na to, że gazy sprężone pod bardzo wysokim ciśnieniem są jednym z najważniejszych mediów stosowanych w niemalże wszystkich gałęziach przemysłu, należy je odpowiednio przefiltrować, osuszyć, a także odoleić.

Nasza oferta obejmuje wysokiej jakości

 • filtry,
 • osuszacze adsorpcyjne,
 • chłodnicze,
 • separatory cyklonowe

oraz inne urządzenia służące optymalnemu przygotowaniu sprężonego powietrza do użycia we wszystkich możliwych zastosowaniach.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Systemy uzdatniania sprężonego powietrza dostępne w AG Kompressoren.

Proces uzdatniania sprężonego powietrza przeprowadza się w celu maksymalizacji trwałości oraz żywotności wszystkich elementów, z których składa się instalacja sprężonego powietrza, a także dla zagwarantowania odpowiedniej jakości produktu końcowego. W przypadku znacznej inwestycji warto dołożyć wszelkich starań do tego aby na długo oddalić perspektywę gruntownego remontu, a nawet wymiany instalacji. W sprężonym powietrzu znajduje się szereg zanieczyszczeń, których bezwzględnie należy unikać:

 • Cząsteczki stałe – sprężarka zasysa powietrze z otoczenia, a to zawiera w sobie oprócz tlenu i azotu także wiele innych cząsteczek, do których zaliczamy wszelkiego rodzaju pyłki, kurz, mikroorganizmy itd. Wraz ze wzrostem ciśnienia zmniejsza się objętość sprężonego powietrza, a zwiększa się gęstość występowania zanieczyszczeń (ilość cząsteczek w określonej jednostce objętości).
 • Olej – jego pochodzenie związane jest z wykorzystywaniem oleju jako czynnika smarującego i chłodzącego w wielu rodzajach sprężarek m.in śrubowych i tłokowych.
 • Woda – zawartość pary wodnej w zasysanym przez sprężarkę powietrzu z otoczenia jest całkowicie naturalna. Poziom wilgoci w powietrzu nie jest stały i zmienia się w zależności od warunków atmosferycznych.

W naszej ofercie można znaleźć typoszereg filtrów sprężonego powietrza różniących się stopniem filtracji i zastosowaniem, w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć. Składają się na niego filtry odpylające, odolejające oraz z węglem aktywnym i sterylne. Prawidłowe skonfigurowanie układu uzdatniania pozwala na osiągnięcie czystości sprężonego powietrza ze względu na zawartość oleju, cząstek stałych i wody odpowiadające klasie 1 wg ISO 8573-1:

 • maksymalna wielkość cząstek stałych: 0,1 um,
 • maksymalna koncentracja oleju: 0,01 mg/m3,
 • ciśnieniowy punkt rosy: -70 C.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą filtrów, wśród których proponujemy:

 • filtry odpylające sprężonego powietrza AFP (cząstki stałe 5 um);
 • filtry dokładne sprężonego powietrza AFM (olej 0,1 mg/m3, cząstki stałe 1 um);
 • filtry bardzo dokładne sprężonego powietrza AFS (olej 0,01 mg/m3, cząstki stałe 0,01 um);
 • filtry z wkładem z węgla aktywnego AFC (olej 0,003 mg/m3) – pochłaniające zapach i smak.

Szukasz metod w zakresie uzdatniania sprężonego powietrza? Zależy Ci na fachowym podejściu i skutecznych rozwiązaniach? Zachęcamy do kontaktu z działem handlowym AG Kompressoren. Służymy fachową radą, ofertą sprawdzonych urządzeń i efektywną obsługą posprzedażową.