Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Oferowane przez nas sprężarki śrubowe zmienno-obrotowe należą do urządzeń wydajnych i niezawodnych. Dzięki temu kompresory śrubowe mogą zagwarantować zaopatrzenie w zmienną ilość sprężonego powietrza wysokiej jakości, płynnie dopasowaną do zmieniającego się zapotrzebowania.

Kompresory o zmiennej wydajności pozwalają na spełnienie różnorodnych wymagań procesów produkcyjnych zarówno pod względem ilości, jak i jakości sprężonego medium. Dzięki naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi proponujemy rozwiązania spełniające najsurowsze normy bezpieczeństwa stosowane w zakładach przemysłowych oraz wskażemy kompresor śrubowy zmienno-obrotowy najlepiej dopasowany do wymogów procesu produkcyjnego.

Kompresory śrubowe zmienno-obrotowe – rozwiązania dedykowane dla przemysłu.

W ramach naszych usług świadczymy fachową pomoc i profesjonalne doradztwo. Naszą ofertę charakteryzuje połączenie praktycznych rozwiązań z innowacyjnymi technologiami. W efekcie wśród dostępnego asortymentu możesz wybrać sprężarki śrubowe o zmiennej prędkości obrotowej posiadające parametry techniczne adekwatne do wymagań procesów produkcyjnych.

W zależności od zastosowanego modelu, dostępne w naszej firmie kompresory śrubowe o zmiennej wydajności pracują z ciśnieniem roboczym w zakresie 5 -13 bar. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w różnych sektorach gospodarki i w różnych branżach. Zapewniamy sprężarki śrubowe dla branży:

 • spożywczej,
 • lotniczej i maszynowej,
 • petrochemicznej,
 • elektronicznej,
 • medycznej oraz farmaceutycznej,
 • a także wielu innych sektorach przemysłowych.

Aby polecane przez nas rozwiązania były możliwie najlepiej dopasowane do potrzeb danego zakładu przemysłowego oferujemy naszym Klientom sprężarki śrubowe zmienno-obrotowe o zróżnicowanych parametrach technicznych. Wśród nich są przede wszystkim kompresory o zmiennej wydajności typu:

 • FLEXI,
 • STRONG,
 • STRONG 2S,
 • STORM,
 • COMPACK 5-7 VSD,
 • KME VSD.

Typy sprężarek śrubowych zmienno-obrotowych

Sprężarka śrubowa zmienno-obrotowa decyduje o wydajności i funkcjonalności całego systemu wytwarzania sprężonego powietrza. Poszczególne modele kompresorów z naszej oferty różnią się parametrami technicznymi, dzięki czemu lepiej dostosują się do zróżnicowanych warunków. Niezależnie od tego, czego potrzebuje Twój zakład, z pewnością znajdziemy dla niego idealne urządzenie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych kompresorów śrubowych.

FLEXI – Sprężarka śrubowa zmienno-obrotowa AG Kompressoren
Kompresor śrubowy zmienno-obrotowy FLEXI marki AG Kompressoren to energooszczędna sprężarka o zmiennej wydajności i wysokiej sprawności. Idealna do pracy pod stałym ciśnieniem. Zapewnia silnik w klasie sprawności IE3, przeniesienie napędu poprzez przekładnię pasową (moc silnika 11-18,5 KW) lub bezpośrednio poprzez sprzęgło (moc silnika 22-75 kW).

STRONG – Sprężarka śrubowa zmienno-obrotowa AG Kompressoren
Kompresor o zmiennej wydajności wyposażony
w nowoczesny silnik z magnesami trwałymi w klasie sprawności IE4, a także napęd bezpośredni 1:1 gwarantujący najwyższą sprawność energetyczną. Dodatkowo istnieje możliwość chłodzenia wodą oraz wyposażenia urządzenia w innowacyjny system odzysku ciepła w postaci płytowych wymienników.

STRONG 2S- Sprężarka śrubowa zmienno-obrotowa AG Kompressoren
Dwustopniowa sprężarka o najwyższej sprawności energetycznej wyposażona w silnik z magnesami trwałymi w klasie sprawności IE4, napęd bezpośredni 1:1, chłodzenie międzystopniowe. Ten kompresor o zmiennej prędkości obrotowej charakteryzuje się nowoczesnym designem, wysoką jakością wykonania i szczególnie wytrzymałą konstrukcją.

STORM – Sprężarka śrubowa zmienno-obrotowa AG Kompressoren
Opracowana i wykonana z myślą o zastosowaniu w pomieszczeniach o małej kubaturze dzięki kompaktowym wymiarom. Zapewnia wysoką sprawność energetyczną. Ta sprężarka śrubowa zmienno-obrotowa posiada silnik z magnesami trwałymi w klasie IE4 oraz przeniesienie napędu 1:1 poprzez sprzęgło. To niezawodny kompresor śrubowy o wysokiej jakości wykonania.

COMPACK 5-7 VSD – Sprężarka śrubowa zmienno-obrotowa AG Kompressoren
Sprężarka śrubowa o zmiennej wydajności COMPACK 5-7 VSD to poręczna, mobilna sprężarka zmienno-obrotowa z najnowocześniejszym i najmniejszym na rynku zintegrowanym modułem sprężającymi. Niewielkie gabaryty pozwalają na bezproblemowe przemieszczanie sprzętu, a także na jego montaż praktycznie w każdym miejscu zakładu, warsztatu lub garażu.

KME VSD – Sprężarka śrubowa zmienno-obrotowa AG Kompressoren
Niezawodna stacja wytwarzania sprężonego powietrza o mocy 7,5 – 15 kW, która zawiera wszystkie niezbędne elementy do kompleksowego działania w warunkach przemysłowych. W skład jej wyposażenia wchodzi:

 • kompresor zmienno-obrotowy,
 • zbiornik,
 • osuszacz chłodniczy.

Wielostopniowa separacja zapewnia najwyższą jakość sprężonego powietrza. Wytworzone przy jej pomocy sprężone powietrze spełni surowe normy każdego zakładu przemysłowego.

Zalety sprężarek śrubowych o zmiennej wydajności

Kompresory zmienno-obrotowe to urządzenia wydajne i niezawodne a przy tym gwarantujące wysoką sprawność i funkcjonalność. Jednak to nie jedyne powody, dla których warto wybrać sprężarkę śrubową o zmiennej wydajności. Urządzenia te wyróżnia również:

 • praca ze stałym ciśnieniem oraz dopasowanie wydajności do bieżącego zapotrzebowania;
 • energooszczędność, pozwalająca na obniżenie kosztów eksploatacyjnych;
 • elastyczność zastosowania – doskonale sprawdzają się w szeroko pojętym przemyśle, produkcji lotniczej, maszynowej, wojsku czy metalurgii;
 • wyposażenie w inteligentne sterowniki mikroprocesorowe;
 • wydajny i bardzo skuteczny system chłodzenia;
 • wielostopniowa filtracja zanieczyszczeń sprężonego powietrza;
 • sterowanie pracą sprężarki (włącz/wyłącz), które może odbywać się automatycznie, według wskazań zegara;
 • stały zakres ciśnienia roboczego w sieci.

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Zapewniamy fachowe doradztwo i profesjonalną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem, które pomogą w doborze kompresorów śrubowych o zmiennej wydajności do wymagań konkretnych procesów produkcyjnych.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.

Sprężarki zmienno-obrotowe – informacje ogólne

Polska marka AG Kompressoren oferuje szeroką gamę rozwiązań i produktów. Dzięki temu oferta sprężarek śrubowych jest elastyczna i z łatwością pozwala dostosować konkretne urządzenia do warunków panujących w zakładzie. Sprężarki zmienno-obrotowe dedykowane są dla przemysłu, w którym szczególnie istotne jest elastyczne dostosowanie wydajności sprężarek do zapotrzebowania na sprężone powietrze. Pozwalają uzyskać maksimum sprawności i funkcjonalności przy optymalnym zużyciu energii i obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.

Wszystkie serie AG Kompressoren wyróżniają się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i praktycznym zastosowaniem rewolucyjnych osiągnięć naukowych. Zastosowana technologia zmiennej prędkości obrotowej silnika pozwala dostosować przepływ do aktualnego zapotrzebowania, dzięki ciągłym pomiarom ciśnienia na wylocie sprężarki.

Kompresory zmienno-obrotowe wytwarzają ciśnienie w przedziale od 5 do 13 bar. Zapewniają tym samym stopień sprężania odpowiedni dla przemysłu:

 • maszynowego,
 • lotniczego,
 • spożywczego,
 • petrochemii,
 • produkcji elektronicznej,
 • medycyny i farmacji
 • oraz pozostałych zastosowań ogólno przemysłowych.

Opcje i funkcje kompresorów śrubowych o zmiennej wydajności

Oferujemy sprzedaż lub wynajem sprężarek śrubowych zmienno-obrotowych. Kompresory o zmiennej prędkości obrotowej zastosowane w zakładzie pozwalają na wydajną i efektywną pracę niezależnie od branży. Wśród najważniejszych funkcji sprężarek zmienno-obrotowych znajdują się:

 • opcja dostosowania wydajności kompresora do zapotrzebowania na sprężone powietrze,
 • możliwość zaprogramowania automatycznego uruchamiania i zatrzymywania sprężarki według wskazań zegara,
 • ustawienia optymalnego ciśnienia pracy,
 • zaawansowane sterowanie mikroprocesorowe,
 • możliwość pracy w układzie do kilkunastu sprężarek.

Kompresor śrubowy zmienno-obrotowy FLEXI AG Kompressoren
solidna konstrukcja i wydajne podzespoły, moc silnika w przedziale 11–75 kW, napęd poprzez przekładnię pasową lub bezpośredni poprzez sprzęgło.

Kompresor śrubowy zmienno-obrotowy STRONG AG Kompressoren
wielostopniowa separacja, napęd bezpośredni 1:1, wysoka wydajność, niezwykle solidna konstrukcja, a także inteligentne sterowanie.

Kompresor śrubowy zmienno-obrotowy STRONG 2S AG Kompressoren
dwustopniowe sprężanie, chłodzenie międzystopniowe, napęd bezpośredni 1:1, wysoka wydajność kompresora, solidna konstrukcja, nowoczesny design.

Kompresor śrubowy zmienno-obrotowy STORM AG Kompressoren
ekstremalnie mała powierzchnia posadowienia, napęd bezpośredni 1:1, wysoka wydajność sprężarki, przejrzysta konstrukcja, inteligentne sterowanie.

Kompresor śrubowy zmienno-obrotowy COMPACK 5-7 VSD AG Kompressoren
mobilność i niewielkie gabaryty, małe i nowoczesne moduły sprężające, łatwy montaż praktycznie w każdym miejscu warsztatu lub garażu.

Kompresor śrubowy zmienno-obrotowy KME VSD AG Kompressoren
niezwykle solidna i zintegrowana konstrukcja, dostępny osuszacz chłodniczy, a także funkcjonalny zbiornik poziomy w standardzie.

Oszczędność energii i zastosowanie kompresorów śrubowych zmienno-obrotowych

Kompresory zmienno-obrotowe generują spore oszczędności ze względu na możliwość dostosowania ich wydajności do zapotrzebowania na sprężone powietrze. Pozwalają z łatwością dopasować ilość wytwarzanego powietrza do aktualnych wymagań produkcyjnych.

Jako napędy stosowane są silniki o zmiennej prędkości obrotowej. Precyzyjna regulacja wydajności pozwala na osiągnięcie maksymalnych oszczędności energii i wyeliminowanie strat. Wśród typowych zastosowań kompresorów o zmiennej wydajności marki AG Kompressoren znajdują się: szeroko pojęty przemysł, produkcja lotnicza i maszynowa, przemysł morski, wojsko, metalurgia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kompresorów zmienno-obrotowych. Jednocześnie zapewniamy fachowe doradztwo i profesjonalną obsługę.

Sprężarki zmienno-obrotowe w ofercie AG Kompressoren

Sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności AG Kompressoren pozwalają z łatwością dostosować ilość sprężonego powietrza dokładnie do potrzeb cyklu produkcyjnego. Przedstawiamy serię kompresorów powietrza przystosowanych do pracy wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na sprężone powietrze ulega ciągłym zmianom.

Każdy kompresor przemysłowy charakteryzuje się 3 podstawowymi parametrami pracy, które mają kluczowe znaczenie w kontekście pokrycia zapotrzebowania na sprężone powietrze oraz ponoszonych kosztów eksploatacyjnych w tym także energii elektrycznej. Należą do nich:

 • ciśnienie robocze [bar] – sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności mogą pracować w zakresie ciśnień od 5 do 13 barów;
 • wydajność sprężarki [m3/min] – serie FLEXI, STRONG, STRONG 2S, STORM, COMPACK 5-7 VSD oraz KME VSD pokrywają zapotrzebowanie na sprężone powietrze na poziomie od 0,28 do 44,60 m3/min;
 • moc silnika [kW] – sprężarki zmienno-obrotowe wyposażone są w silniki elektryczne o mocach od 5,5 do 250 kW.

Te 3 parametry są ze sobą ściśle związane i wszystkie zależą wzajemnie od siebie. Warto się jednak skupić na wydajności sprężarki, a więc ilości produkowanego sprężonego powietrza w jednostce czasu. Obserwacje oraz wyniki audytów jasno pokazują, że w wielu zakładach przemysłowych zapotrzebowanie na sprężone powietrze jest zmienne w czasie. Czym wyższe są wahania, tym bardziej opłaca się inwestycja w sprężarkę zmienno-obrotową, która zdolna jest do dostosowania ilości produkowanego powietrza zgodnie z chwilowym zapotrzebowaniem.

Obniżenie wydajności sprężarki skutkuje ograniczeniem poboru mocy urządzenia, a tym samym ilości pobieranej energii elektrycznej z sieci. Jeśli maksymalna moc sprężarki wynosi 40 kW, to w przypadku kompresorów śrubowych serii FLEXI, STRONG, STRONG 2S, STORM, COMPACK 5-7 VSD oraz KME VSD może ona pracować również z niższą mocą wynoszącą np. 30 kW. Zużycie przez kompresory zmienno-obrotowe energii elektrycznej niższe o 25% w skali roku przynosi przedsiębiorstwu oszczędności na poziomie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Zmienno-obrotowe sprężarki śrubowe mają wiele zalet, wśród których znajdują się m.in.:

 • napęd bezpośredni 1:1 bez strat lub przekładnia pasowa
 • regulacja ciśnienia pracy w zakresie 5 – 13 barów
 • niski poziom hałasu
 • wysoka sprawność energetyczna urządzeń
 • opcja odzysku energii cieplnej
 • kompleksowy serwis 24 h/dobę przez 7 dni w tygodniu
 • inteligentny system sterowania
 • zaawansowane sterowniki mikroprocesorowe

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zmienno-obrotowych sprężarek śrubowych z serii FLEXI, STRONG, STRONG 2S, STORM, COMPACK 5-7 VSD, KME VSD dostępnych w naszej ofercie. Oprócz wysokiej klasy kompresorów proponujemy także pełną obsługę przedsprzedażową i posprzedażową. Zapewniamy także przeglądy, serwis, naprawy i remonty kompresorów śrubowych zmienno-obrotowych wszystkich marek.