Układ uzdatniania – separator kondensatu olej/woda

Odpowiednie skonfigurowanie instalacji do wytwarzania sprężonego powietrza wymaga przeanalizowania szeregu aspektów.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to podstawowe parametry pracy urządzenia są kluczowe: wydajność, moc, ciśnienie robocze, zużycie energii elektrycznej.

W rzeczywistości konieczne jest zagwarantowanie systemowi sprężonego powietrza kompleksowego uzdatniania pozwalającego na dostosowanie jego jakości (czystości) do najbardziej specyficznych wymagań użytkowników.

Współcześnie mamy możliwość tworzenia instalacji wraz z integralnymi systemami odpowiedzialnymi za osuszanie, oczyszczanie oraz usunięcie kondensatu. Ubocznym efektem wytwarzania sprężonego powietrza jest powstawanie kondensatu wodno-olejowego (przy używaniu sprężarek smarowanych olejem) na skutek skraplania się pary wodnej w instalacji.

Dopuszczalna w Polsce ilość węglowodorów ropopochodnych (oleju) odprowadzanych do kanalizacji wynosi 15 mg/l. Powoduje to konieczność uzdatnienia kondensatu wodno – olejowego do poziomu określonego przez przepisy o ochronie środowiska.

Kondensat wodno-olejowy – mieszanina wody i oleju powstająca w procesie wytwarzania sprężonego powietrza przy użyciu sprężarek smarowanych olejem.

Serwis sprężarek 24/7

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachową naprawę i serwis sprężarek i kompresorów powietrza.

Separatory kondensatu

Przed odprowadzeniem kondensatu do kanalizacji jesteśmy zobligowani do odseparowania oleju.

Oferta AG Kompressoren zawiera separatory kondensatu wodno-olejowego zarówno dla olejów mineralnych jak i syntetycznych stosowanych w sprężarkach śrubowych jak również wysoko zemulgowanych kondensatów ze sprężarek tłokowych.

Zapewnienie najwyższej klasy jakości sprężonego powietrza przynosi bezsprzeczne korzyści związane z jego wykorzystaniem i przekłada się bezpośrednio na końcową jakość wyrobów gotowych. Ma także pozytywny wpływ na stan techniczny oraz żywotność maszyn i urządzeń wykorzystywanych w systemie technologicznym.

Zapraszamy do kontaktu. Pomożemy stworzyć wydajny system uzdatniania powietrza obejmujący zarówno filtry, jak i osuszacze i separatory kondensatu.