Sprężarkownie kontenerowe AG Kompressoren – poznaj ich zalety

Kompresor śrubowy z osuszaczem AG Kompressoren Combi

Rozwiązaniem może być kupno nowoczesnych kompresorowni kontenerowych AG Kompressoren. To rozwiązanie o wielu zaletach, które można dostosować do wymagań każdego przedsiębiorstwa.

Jak poradzić sobie z brakiem miejsca na nową sprężarkę?

Brak miejsca na stworzenie sprężarkowni wiąże się z tym, że wiele firm rezygnuje z zakupu nowego sprzętu lub ogranicza realizację prac związanych z wykorzystywaniem sprężonego powietrza. Problem ten dotyczy nie tylko dużych zakładów, ale również małych i średnich firm, które nie mogą pozwolić sobie na kolejne inwestycje wiążące się z poszerzeniem zajmowanej przez siebie powierzchni czy też wydzierżawieniem większego lokalu.

Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest podjęcie decyzji o kupnie stacji sprężarek zabudowanej w kontenerze. Zastosowanie kontenerowych stacji sprężarek staje się jedynym sposobem na wytwarzanie sprężonego powietrza w przypadku, gdy brakuje miejsca na rozbudowę sprężarkowni.

Nowoczesne stacje sprężarek zabudowane w kontenerach AG Kompressoren – zalety

Stacje sprężarek zabudowane w kontenerach AG Kompressoren są doskonałym rozwiązaniem, gdy w grę, oprócz braków w zakresie wolnej przestrzeni, wchodzi potrzeba przemieszczania sprężarkowni w trakcie eksploatacji. Kompleksowa instalacja, obejmująca urządzenia dostosowane do potrzeb konkretnego zakładu, bezpiecznie zamknięta w kontenerze pozwala na stosunkowo szybkie przemieszczanie go w miejsce, gdzie będzie najbardziej potrzebny. W efekcie zakupione kompresory wraz z urządzeniami towarzyszącymi, takimi między innymi jak systemy uzdatniania powietrza, można lokalizować w miejscach, w których są w danym momencie niezbędne do realizacji procesu produkcyjnego. W efekcie przedsiębiorstwo uzyskuje sprzęt, który będzie efektywnie wykorzystany niezależnie od zmian dokonanych w procesie produkcyjnym. Umieszczenie kompletnej sprężarkowni w kontenerze ma także tę zaletę, że nie wymaga demontażu całego systemu i jego ponownego składania podczas instalacji w innym miejscu.

Ponadto sprężarki w kontenerach nie emitują dużej ilości ciepła, co poprawia warunki pracy i zwiększa jej bezpieczeństwo. Stacje sprężarek zabudowane w kontenerach AG Kompressoren dedykowane są firmom, które pragną ograniczyć także ilość emitowanego hałasu przez te urządzenia.

Dlaczego warto inwestować w sprężarki zabudowane w kontenerach AG Kompressoren?

Kontenerowe stacje sprężarek AG Kompressoren to systemy oparte o urządzenia niezawodne, bezawaryjne i przystosowane do pracy ciągłej. Wyposażenie takiej sprężarkowni każdorazowo dostosowywane jest do indywidualnych potrzeb zamawiającego, co zapewnia oczekiwaną wydajność w zakresie realizowanych procesów produkcyjnych. Oprócz sprężarek, w kontenerze zabudowane są wszystkie elementy niezbędne do pracy i szybkiego podłączenia go do systemu produkcyjnego firmy. Specjalne zabudowanie sprężarek typu plug-and-play umożliwia natychmiastowe uruchomienie.

Każda firma otrzymuje kontener z pełnym wyposażeniem. Dzięki temu sprężarki zabudowane w kontenerach AG Kompressoren są wyposażone w automatyczne systemy wentylacji, kompletne orurowanie i okablowanie, a także szafy rozdzielcze, układ gospodarki kondensatem, oświetlenie i układy uzdatniania. Oprócz tego można dopasować wielkość kontenera do indywidualnych potrzeb danego zakładu.

Warto wspomnieć, że stacje sprężarek AG Kompressoren mogą spełniać oczekiwania każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od profilu jego działalności. Taka mobilna sprężarkownia może być wyposażona w kompresory śrubowe bezolejowe, wysokociśnieniowe i inne wymagane przez konkretny proces produkcyjny.

Wysokiej jakości sprężarkownie kontenerowe AG Kompresoren są odpowiedzią na zapotrzebowanie firm borykających się z brakiem miejsca. Rozwiązanie to ma wiele zalet, ponieważ sprężarkownia zabudowana w kontenerze jest niemal natychmiast gotowa do uruchomienia, co wiąże się z oszczędnością czasu i energii poświęconej na instalację i włączenie do systemu.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.