Sprężarki zmiennoobrotowe w ofercie ALMiG Kompressoren Polska S.A

Wśród sprężarek powietrza istnieje wiele modeli o różnorodnych parametrach. Mnogość rozwiązań sprawia, że każdy zakład i każdy użytkownik mogą z łatwością dobrać urządzenie na miarę swoich potrzeb. Sprężarki zmiennoobrotowe to rozwiązanie dla firm o zmiennej produkcji, jej wielkości i różnorodnym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze. Prezentujemy wachlarz urządzeń tego typu dostępnych w ofercie ALMiG.

Kompresory śrubowe o zmiennej wydajności — idealne dla przemysłu

Dobór sprężarki śrubowej do wymagań konkretnego zakładu nie zawsze jest łatwy. Jednak z pomocą profesjonalistów zawsze się udaje. Innowacyjne rozwiązania dają wiele możliwości, które sprawiają, że nowoczesne kompresory powietrza są niemal szyte na miarę i doskonale dostosowane do potrzeb danej firmy. Dość specyficzną sytuacją jest zmienne zapotrzebowanie na sprężone powietrze. Dobrym rozwiązaniem dla takich przedsiębiorstw jest zastosowanie sprężarek zmiennoobrotowych. Najczęściej znajdują one zastosowanie w branży spożywczej, lotniczej i maszynowej, petrochemicznej, elektronicznej, medycznej oraz farmaceutycznej i wielu innych sektorach przemysłu. To właśnie od sprężarki zależy funkcjonalność i wydajność całego systemu wytwarzania sprężonego powietrza. Warto więc dokładnie poznać ofertę i możliwości wyboru.

Sprężarki zmiennoobrotowe dostępne w ofercie ALMiG

ALMiG posiada w swojej ofercie bardzo szeroką gamę urządzeń zmiennoobrotowych. Należą do nich sprężarki śrubowe FLEXI, STRONG, STRONG 2S, STORM, COMPACK 5-7 VSD oraz KME VSD. Pracują one ze zmiennym ciśnieniem 5-13 bar. Różnią się jednak kilkoma elementami.

Sprężarka śrubowa FLEXI cechuje się dużym poziomem energooszczędności. Została wyposażona w silnik w klasie sprawności IE3 i wydajne podzespoły. Przeniesienie napędu może się odbywać poprzez przekładnię pasową lub bezpośrednio przez sprzęgło. Moc silnika waha się w przedziale 11-75 kW. Kompresor charakteryzuje się solidną i trwałą konstrukcją, dlatego doskonale nadaje się do zastosowań przemysłowych.

Sprężarka śrubowa zmiennoobrotowa STRONG marki AG Kompressoren posiada nowoczesny silnik z magnesami trwałymi w klasie sprawności IE4. Dodatkowo wyposażona jest w napęd bezpośredni 1:1 – zapewnia on najwyższą sprawność energetyczną urządzenia i doskonałą wydajność. Ten kompresor zmiennoobrotowy cechuje się wielostopniową separacją i zastosowaniem inteligentnego sterowania. Chłodzenie urządzenia może odbywać się z wykorzystaniem wody. Oprócz tego sprężarka STRONG może zostać wyposażona w innowacyjny system odzysku ciepła w postaci płytowych wymienników. Jak każde urządzenie marki AG Kompressoren posiada solidną konstrukcję.

Kolejne, doskonałe i wydajne urządzenie zmiennoobrotowe AG Kompressoren to sprężarka śrubowa STRONG 2S. Jest to kompresor dwustopniowy o najwyższej sprawności energetycznej. Posiada silnik z magnesami trwałymi w klasie sprawności IE4 oraz napęd bezpośredni 1:1 i chłodzenie międzystopniowe. Cechy te przekładają się na oszczędną, wydajną i efektywną pracę tego kompresora powietrza. Dodatkowo sprężarkę STRONG 2S wyróżnia nowoczesny design, wysoka jakość wykonania i wyjątkowo wytrzymała konstrukcja.

Do zastosowania w przemyśle polecamy również sprężarkę śrubową zmiennoobrotową AG Kompressoren STORM. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom dedykowana jest do stosowania w pomieszczeniach o małej kubaturze. Zastosowano w niej silnik z magnesami trwałymi w klasie IE4 oraz przeniesienie napędu 1:1 poprzez sprzęgło. Czyni to ze sprężarki STORM urządzenie gwarantujące wysoką wydajność energetyczną. Oprócz tego jej cechami charakterystycznymi jest wysoka jakość wykonania, przejrzysta konstrukcja i inteligentne sterowanie, które znacząco ułatwia pracę z urządzeniem.

Kolejnym urządzeniem wartym uwagi jest sprężarka śrubowa zmiennoobrotowa COMPACK 5-7 VSD. Jest to kompresor powietrza poręczny a przez to całkowicie mobilny. Jego niewielkie rozmiary dają możliwość łatwego przemieszczania i montaż w każdym miejscu zakładu, warsztatu czy garażu. Sprężarka wyposażona jest w najnowocześniejszy i najmniejszy na rynku zintegrowany moduł sprężający.

Kolejną propozycją w zakresie sprężarek śrubowych zmiennoobrotowych AG Kompressoren jest KME VSD, który można określić jako stację wytwarzania sprężonego powietrza. Urządzenie wyposażone jest w kompresor zmiennoobrotowy, zbiornik i osuszacz chłodniczy, czyli wszystkie niezbędne elementy do kompleksowego działania w warunkach przemysłowych. Kompresor o zmiennej prędkości obrotowej KME VSD zapewnia wielostopniową separację i najwyższą jakość sprężonego powietrza spełniającą nawet najbardziej restrykcyjne normy. Ponadto cechuje się niezwykle solidną i zintegrowaną konstrukcją.

W celu wyboru konkretnego modelu sprężarki zmiennoobrotowej najlepiej jest zapytać o radę specjalistów. Uwzględniając wszystkie czynniki i potrzeby klienta podpowiedzą, jakie rozwiązanie sprawdzi się w danym zakładzie.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.