Sprężarki ze stałą i zmienną wydajnością – różnice i zalety

W procesie produkcyjnym, w zależności od wymaganych parametrów sprężonego powietrza, można zastosować sprężarki ze stałą lub zmienną wydajnością. Czym się różnią te urządzenia, gdzie sprawdzą się najlepiej i jakie są ich zalety?

Sprężarki ze stałą i zmienną wydajnością – jak wybrać urządzenia dopasowane do potrzeb firmy?

Zróżnicowana oferta, obejmująca nowoczesne, niezawodne i wysokiej jakości kompresory przemysłowe, umożliwia dopasowanie tych urządzeń do indywidualnych potrzeb i oczekiwań przedsiębiorcy. Dzięki temu można ograniczyć straty związane z produkcją sprężonego powietrza.

Firmy, w których proces produkcji wymaga zastosowania sprężonego powietrza o stałych parametrach, mogą zdecydować się na sprężarki śrubowe Focus lub Smart. To urządzenia, które są niezawodne i wydajne w dostarczaniu sprężonego powietrza. Sprzęt ten stanowi praktyczne połączenie najnowocześniejszych technologii, energooszczędności i niezawodności w działaniu. Sprężarki śrubowe Focus i Smart to kompresory, które wytwarzają sprężony gaz o stałym ciśnieniu roboczym w zakresie 5 do 12 barów. Mogą być one stosowane w wielu sektorach gospodarki, głównie w branży lotniczej, maszynowej, elektronicznej, petrochemicznej, spożywczej, farmaceutycznej, medycznej, itp.

Jakie zalety mają sprężarki ze stałą wydajnością?

Nowoczesne sprężarki śrubowe Smart i Focus to energooszczędne urządzenia o wysokiej sprawności, przeznaczone do niezawodnej pracy pod stałym ciśnieniem. Kompresor przemysłowy Smart ma moc działania w granicach od 4,0 do 18,5 kW i przeniesienie napędu, które odbywa się prawie bez strat poprzez przekładnię pasową o uproszczonej obsłudze. Z kolei sprężarka śrubowa AG Kompressoren Focus to kompresor, który posiada napęd bezpośredni 1:1, co gwarantuje najwyższa sprawność energetyczną. Ten kompresor przemysłowy ma możliwość zainstalowania innowacyjnego system odzysku ciepła z oleju za pomocą płytowych wymienników ciepła i wykorzystania go do podgrzewania wody. Sprężarka śrubowa Focus jest odpowiedzią na wysokie wymagania klientów, którzy rozwijają nowoczesną działalność gospodarczą na bazie kompresorów pracujących pod stałym ciśnieniem, posiadających zabezpieczone przed przegrzaniem podzespoły i elementy składowe. Zarówno sprężarka śrubowa Smart, jak i Focus posiadają zabezpieczenie silnika i niższą temperaturę sprężania, co gwarantuje dłuższe okresy konserwacji. To urządzenia niewpływające negatywnie na degradację środowiska naturalnego, ponieważ wykazują one relatywnie mniejsze zużycie energii niż tradycyjne kompresory przemysłowe.

Kompresory śrubowe zmiennoobrotowe – czym różnią się od sprężarek ze stałą wydajnością i jakie mają zalety?

Firmy wykazujące zmienne zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza mogą zdecydować się na sprężarki śrubowe Flexi, KME VSD, Storm lub Strong. To nowoczesne kompresory śrubowe zmiennoobrotowe, które zaliczają się do kategorii urządzeń wysokiej jakości, niezawodnych w dostarczaniu sprężonego powietrza. Sprzęt ten spełni oczekiwania klientów z branży elektronicznej, lotniczej, maszynowej, petrochemicznej, chemicznej, wojskowej, farmaceutycznej medycznej czy spożywczej. Nowoczesne sprężarki śrubowe zmiennoobrotowe, podobnie jak sprężarki o stałej wydajności, to urządzenia energooszczędne o wysokiej sprawności. Są one wyposażone w nowoczesny silnik gwarantujący wydajne działanie w każdych warunkach atmosferycznych. Charakteryzują się kompaktowymi gabarytami, dzięki czemu można je montować w różnych miejscach. Sprzętem, który sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach jest sprężarka śrubowa AG Kompresorem Storm. Ma ona, podobnie, jak sprężarki o stałej wydajności, przeniesienie napędu 1:1 poprzez sprzęgło, a także silnik z magnesami trwałymi w klasie IE4.

Zarówno nowoczesne sprężarki zmiennoobrotowe, jaki i pracujące ze stałą wydajnością marki AG KOMPRESSOREN spełnią potrzeby współczesnych przedsiębiorstw. Urządzenia zaliczane są do sprzętu bezawaryjnego, który w pełni pokryje zapotrzebowanie na medium, jakim jest sprężone powietrze.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.