Sprężarki wysokociśnieniowe bezolejowe w ofercie ALMiG Kompressoren Polska S.A.

W wielu branżach zastosowanie sprężarek olejowych jest wykluczone ze względu na wysokie wymagania względem sprężonego powietrza. Rozwiązaniem dla przedsiębiorstw wymagających zastosowania gazu wolnego od cząsteczek oleju i jednocześnie charakteryzującego się wysokim ciśnieniem są bezolejowe sprężarki wysokociśnieniowe. Jakie sprężarki wysokociśnieniowe bezolejowe można znaleźć w ofercie ALMiG Kompressoren Polska S.A? Przedstawiamy i tłumaczymy, dlaczego to sprzęt godny zaufania.

Charakterystyka sprężarek wysokociśnieniowych bezolejowych

Sprężarki wysokociśnieniowe bezolejowe to wydajne urządzenia zapewniające sprężone powietrze najwyższej jakości i czystości. Dzięki wyeliminowaniu oleju z układu możliwe jest zapewnienie znacznie wyższej czystości i bezpieczeństwa procesów produkcyjnych. Jednocześnie praca tych urządzeń jest efektywna, ekonomiczna i wydajna. Gwarantują także wysokie ciśnienie robocze rzędu kilkuset bar i hermetyczną gazoszczelność. Dodatkowo, sprężarki wysokociśnieniowe bezolejowe nadają się do pracy zarówno z powietrzem, jak i z innymi gazami. Sprężarki bezolejowe występują w wielu wariantach. Najlepiej jednak wybierać producentów, którzy w swojej ofercie proponują elastyczne urządzenia modułowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest łatwe dopasowanie sprężarki do warunków panujących w zakładzie, do wymagań produkcyjnych i oczekiwań klienta.

Oferta ALMiG Kompressoren Polska S.A sprężarek wysokociśnieniowych bezolejowych

ALMiG Kompressoren Polska S.A w swojej ofercie posiada wysokiej jakości sprężarki bezolejowe marki HAUG. Gwarantują one pełną gazoszczelność w standardzie hermetycznym. Osiągają maksymalne ciśnienie robocze rzędu 450 bar. Oferta obejmuje sprężarki różnego typu, które dzięki swojej elastyczności i modułowej budowie mogą być dowolnie łączone i zestawiane, przez co doskonale dostosowują się do każdych wymagań i warunków pracy.

HAUG oferuje modele sprężarek bezolejowych, których nazwy przywodzą na myśl planety i ciała niebieskie. I tak mamy Pluto, Mercure, Neptune, Sirius, Sirius NanoLoc oraz Titan. Każda z nich pracuje z innym ciśnieniem roboczym i inną wydajnością. Łączy je jednak to, że są doskonale dostosowane do ciągłej pracy w warunkach przemysłowych i oferują sprężone powietrze najwyższej jakości.

Model Pluto to niewielkich rozmiarów sprężarka bezolejowa o jednym stopniu sprężania, która może być stosowana zarówno jako kompresor oraz jako doprężacz. Maksymalne ciśnienie osiągane przez ten model to 60 bar. Chłodzona jest powietrzem. Może być wykorzystywana zarówno do sprężania powietrza, jak i innych gazów takich jak azot, tlen, hel, argon, CDA, SF6, gazy chłodnicze, dwutlenek węgla oraz mieszaniny gazów.

Mercure jest sprężarką bezolejową o jednym lub dwóch stopniach sprężania, która również może pełnić rolę doprężacza. Chłodzona jest powietrzem. Uzyskuje ciśnienie robocze do 100 bar i może być wykorzystywana zarówno do sprężania przetwarza jak i innych gazów takich jak azot, tlen, hel, argon, CDA, SF6, gazy chłodnicze, dwutlenek węgla i mieszaniny gazów.

Neptun to natomiast wysoko funkcjonalny doprężacz o jednym, dwóch lub trzech stopniach sprężania. Gwarantuje ciśnienie robocze na poziomie 100 bar. Chłodzony jest powietrzem. Nadaje się do pracy zarówno z powietrzem, azotem, tlenem, helem, argonem, CDA, SF6, gazami chłodniczymi, dwutlenkiem węgla i mieszaninami gazów a oprócz tego również wodorem, gazami syntetycznymi i gazem ziemnym.

Sirius pełni w układzie funkcję sprężarki lub doprężacza o jednym, dwóch, trzech lub czterech stopniach sprężania. Jest całkowicie gazoszczelny i może być chłodzony powietrzem lub wodą. Pracuje z ciśnieniem roboczym do 100 bar. Za jego pomocą można przeprowadzać sprężanie powietrza, azotu, tlenu, helu, wodoru, gazu syntetycznego, gazu ziemnego, CDA, SF6, gazów chłodniczych, dwutlenku węgla i mieszanin gazów. Wariantem tego urządzenia jest Sirius NanoLoc który pełni rolę doprężacza o czterech stopniach sprężania. Chłodzony jest wodą lub powietrzem. Jest urządzenie osiągające ciśnienie robocze sięgające 450 bar. Przy jego użyciu można sprężać takie gazy, jak: powietrze, azot, tlen, hel, argon, wodór, gaz syntetyczny, gaz ziemny, CDA, SF6, gazy chłodnicze, dwutlenek węgla i mieszaniny gazów.

Ostatnią sprężarką bezolejową z oferty producenta HAUG jest Titan. To sprężarka mogąca pełnić również rolę doprężacza o jednym, dwóch, trzech lub czterech stopniach sprężania. Jest urządzeniem przemysłowym o dużych gabarytach, ale i dużych możliwościach. Chłodzona jest wodą. Gwarantuje ciśnienie robocze na poziomie 100 bar. Wykorzystywana jest do sprężania powietrza, azotu, tlenu, helu, argonu, wodoru, gazu syntetycznego, gazu ziemnego, CDA, SF6, gazów chłodniczych, dwutlenku węgla oraz mieszanina gazów.

Wszystkie sprężarki wysokociśnieniowe bezolejowe marki HAUG oferowane przez ALMiG Kompressoren Polska S.A to najwyższej klasy, funkcjonalne urządzenia, z których od wielu lat z powodzeniem korzystają przedstawiciele licznych branż.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.