Sprężarki śrubowe na zbiorniku – sprawdzone rozwiązanie do produkcji i usług

Urządzenia z serii Compack i KME marki AG KOMPRESSOREN to zaawansowane technologicznie kompresory przemysłowe, wyróżniające się wytrzymałą konstrukcją, ekonomiczną konserwacją i niskim poziomem hałasu.

Jakie zalety mają sprężarki śrubowe na zbiornikach?

W przedsiębiorstwach produkcyjnych i firmach usługowych powszechnie wykorzystywane są sprężarki śrubowe na zbiornikach. Różnorodność modeli pozwala na elastyczne dostosowanie urządzeń do profilu działalności i zapotrzebowania na sprężone powietrze. Jednocześnie kompresory śrubowe ze zbiornikiem zapewniają precyzyjne ustawienie i utrzymanie parametrów wytwarzanego sprężonego powietrza. Tę dokładność gwarantuje nie tylko sposób wytwarzania skompresowanego gazu, ale także sprężone powietrze zgromadzone w zbiorniku. Niewątpliwą zaletą sprężarek śrubowych na zbiornikach jest także łatwa obsługa i szybka instalacja.

W naszym asortymencie znajdziesz nowoczesne kompresory śrubowe na zbiornikach, które wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji, jak również relatywnie niskim zużyciem energii elektrycznej. Proponujemy urządzenia przeznaczone do pracy w systemie zarówno przerywanym, jak i ciągłym.

Nasze sprężarki śrubowe na zbiorniku dedykowane są wielu sektorom gospodarki – polecane są w takich branżach, jak  spożywcza, lotnicza, maszynowa, petrochemiczna, elektroniczna, medyczna, farmaceutyczna czy kosmetyczna. Dostępne urządzenia pracują z ciśnieniem roboczym w zakresie od 5 do 13 bar.

Korzyści płynące z posiadania sprężarek śrubowych typu Compack

W ofercie firmy ALMiG dostępne są różne typy sprężarek śrubowych na zbiornikach. Pierwszą grupą urządzeń są kompresory Compack. Sprężarka śrubowa AG Kompressoren Compack 2–3 jest poręcznym, mobilnym urządzeniem wyposażonym w najnowocześniejszy, a jednocześnie najmniejszy na rynku zintegrowany moduł sprężający. Jej niewielkie gabaryty umożliwiają łatwe przemieszczanie w dowolnie wybrane miejsce. Ponadto, urządzenie wyróżnia się możliwością montażu w każdym miejscu w warsztacie, garażu czy zakładzie usługowo-produkcyjnym. Kompresor śrubowy Compack 2-3 posiada zabezpieczone przed awarią i ryzykiem uszkodzenia mechanicznego pod wpływem intensywnej eksploatacji podzespołów. Dużym atutem modeli Compack 2-3 jest elastyczność pod względem wielkości zbiornika i mobilności. Sprężarka może być wyposażona w zbiornik 2, 5, 7 (na wózku) i 90 litrów (na zbiorniku z kółkami). Ten typ kompresora sprawdzi się w małych warsztatach mechanicznych i stolarskich, w laboratoriach i małych firmach produkcyjnych, warsztatach mobilnych, a także w przydomowych garażach oraz w rolnictwie i ogrodnictwie.

Przedsiębiorstwom o nieco większym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze – typu warsztaty samochodowe i wulkanizacyjne, mechaniczne, stolarnie, małe firmy produkcyjne i usługowe czy zakłady poligraficzne – polecamy sprężarki śrubowe AG Kompressoren Compack 4-7. Urządzenia wyróżniają się wysoką wydajnością, ekonomiczną konserwacją, wytrzymałą konstrukcją, a także relatywnie niższym poborem mocy od sprężarek tłokowych o analogicznej wydajności działania. Wyposażone zostały w elektroniczne sterowniki zarządzające funkcjami, w tym cyklem sprężania, rozprężania, godzinami pracy, temperaturą oleju, ciśnieniem roboczym, alarmami itp. Sprężarki śrubowe Compack 4-7 są montowane na poziomych zbiornikach o pojemności 270 i 500 litrów. To sprzęt dostępny w wersji z osuszaczem chłodniczym lub też pozbawionej tego elementu.

Dlaczego warto kupić sprężarki śrubowe AG Kompressoren z serii KME-B i KME–C?

W naszym asortymencie polecamy także sprężarki śrubowe z serii KME-B i KME–C. To niezawodne stacje przeznaczone do wytwarzania sprężonego powietrza o mocy działania od 4 do 15 kW. Urządzenia charakteryzują się z wielostopniową separacją, która zapewnia wysoką jakość sprężonego powietrza. Dostępne są w wersji z osuszaczem, dzięki czemu są sprawdzoną alternatywą dla rozbudowanych systemów sprężonego powietrza. Zaletą maszyn jest minimalny koszt instalacji i montażu. Sprężarki śrubowe na zbiorniku KME-B i KME–C wyposażono w łatwy w obsłudze sterownik elektroniczny z ekranem dotykowym, co pozwala na pełny monitoring wszystkich parametrów pracy. Zaletą tych urządzeń jest zdalne śledzenie pracy sprężarki poprzez sieć internetową.

Sprężarki śrubowe na zbiorniku, dostępne w podstawowej ofercie firmy ALMiG, to urządzenia przeznaczone dla przedsiębiorstw z wielu branż. Sprzęt ten zapewnia uzyskanie sprężonego powietrza o optymalnych parametrach dla realizowanych procesów produkcyjnych.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.