Osuszacze chłodnicze AG Kompressoren – nowy wymiar uzdatniania sprężonego powietrza

Osuszacze chłodnicze AG Kompressoren to urządzenia gwarantujące czyste i suche sprężone powietrze dla wszystkich rodzajów aplikacji. Jest to możliwe dzięki wysokiej wydajności tych urządzeń i ciśnieniowym punkcie rosy o wartości +3 stopnie Celsjusza, a także zintegrowanemu systemowi filtracji. 

Nowoczesne i wydajne w działaniu osuszacze chłodnicze AG Kompressoren

Osuszacze chłodnicze z serii ALM-E MKE AG Kompressoren to urządzenia wyróżniające się łatwą obsługą, co z pewnością przemawia za ich popularnością. Kompaktowa konstrukcja, zawierająca w sobie układ filtracji sprężonego powietrza, stanowi innowacyjne rozwiązanie, wyróżniające osuszacze chłodnicze AG Kompressoren na tle innych tego typu urządzeń. To sprzęt wyposażony w dwa filtry koalescencyjne, których zadaniem jest redukcja zawartości cząsteczek stałych i oleju w sprężonym powietrzu do poziomu sięgającego 0,01 ppm.

Nowoczesne osuszacze chłodnicze AG Kompressoren wyróżniają się stabilnym ciśnieniowym punktem rosy o wartości +3 stopnie Celsjusza. Niskie spadki ciśnienia na urządzeniu pozwalają na oszczędność energii elektrycznej. Osuszacze chłodnicze AG Kompressoren wyróżniają się szybkim startem i czasem stabilizacji przepływu pozwalającym osiągnąć wymaganą jakość powietrza, w bardzo krótkim czasie. Urządzenia posiadają także unowocześnioną konstrukcję wymiennika ciepła, która gwarantuje optymalizację kosztów związanych z działaniem kompresorów przemysłowych.

Jakie zalety mają osuszacze chłodnicze AG Kompressoren? 

Wykorzystanie osuszaczy chłodniczych z serii ALM-E MKE AG Kompressoren w codziennej pracy instalacji sprężonego powietrza wiąże się z oszczędnością czasu pracy, a także brakiem potrzeby wydatkowania dodatkowych kosztów na orurowanie i adaptację przestrzeni w pomieszczeniach, w których zostały zainstalowane. Kompaktowe wymiary urządzeń umożliwiają umieszczenie ich również w miejscach, w których brakuje dodatkowej przestrzeni do instalacji rozbudowanego układu uzdatniania sprężonego powietrza.

Osuszacze chłodnicze AG Kompressoren posiadają sterowanie cyfrowe. Jest to wyposażenie standardowe, umożliwiające ich bezproblemową i ciągłą obsługę, jak również monitorowanie pracy w oparciu o indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa produkcyjnego czy zakładu. To sprzęt pozwalający na wydajną pracę całego systemu, a także oszczędność w zużyciu energii elektrycznej.

Dodatkowe parametry, którymi wyróżniają się osuszacze chłodnicze z serii ALM-E MKE

Wielofunkcyjny wyświetlacz wskazuje punkt rosy i alarmuje o wszelkich  niekorzystnych parametrach, mogących skutecznie zaburzyć wydajną pracę urządzenia. Osuszacze chłodnicze z serii ALM-E MKE posiadają przyciski konfiguracyjne, 20-znakowy wyświetlacz LCD, a także komunikację poprzez protokół MODBUS RTU. Zainstalowany w tych urządzeniach sterownik cyfrowy ma 8 wejść czujników temperatury i interfejs RS 485.

Osuszacze chłodnicze z serii ALM-E MKE wyposażone są w sterowniki cyfrowe. Umożliwiają one kontrolowanie trybu oszczędzania energii elektrycznej a także wskazują na okresowe i wymagane terminy konserwacji. Dzięki podzespołom zintegrowanym ze sterownikiem cyfrowym każdego osuszacza chłodniczego AG Kompressoren możliwe jest uzyskanie raportu statusu, licznika czasu pracy czy wybór skali temperatury, w której podawane będą wartości. Przedsiębiorstwo może zdecydować się na pomiary dokonywane w  skali Celsjusza lub w Fahrenheita. Jest to spore ułatwienie dla firm przemysłowych powiązanych z rynkiem amerykańskim gdzie wartości temperatury powietrza podaje się zazwyczaj w skali Fahrenheita.

Innowacyjne osuszacze chłodnicze AG Kompressoren to urządzenia wydajne, energooszczędne i łatwe w montażu. Posiadają one stabilny punkt rosy, cyfrowy sterownik i niezawodne przyciski konfiguracyjne.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.