Na co zwrócić uwagę wynajmując sprężarkę

Wynajem kompresorów jest popularnym rozwiązaniem pozwalającym ograniczyć wydatki związane z zakupem nowych lub używanych urządzeń. Warto rozważyć taką możliwość w swojej firmie. Sprawdź, czy opcja wynajmu będzie odpowiednia dla prowadzonego zakładu i na co zwrócić uwagę podpisując umowę.

Wynajem sprężarek – dla kogo jest to optymalne rozwiązanie?

 • Nie chcesz inwestować wysokich środków w zakup kompresora

Zakup czy leasing urządzeń, takich jak sprężarki, jest poważną inwestycją dla każdego przedsiębiorcy. Skala wydatków oczywiście jest zróżnicowana – w zależności od mocy, wydajności czy rodzaju urządzenia, ale zawsze stanowi obciążenie dla zakładu. Możesz ograniczyć wydatki decydując się na wynajem kompresorów. W efekcie uzyskujesz dostęp do sprawdzonego sprzętu przy jednoczesnym niskim poziomie comiesięcznych wydatków, które w dodatku w całości możesz wliczyć w koszty funkcjonowania firmy.

 • Rozważasz modyfikację produkcji w zakresie technologicznym lub produktowym

Planujesz zmianę profilu produkcji na taki, który wykorzystuje sprężone powietrze, ale nie wiesz, czy Twoja oferta znajdzie odbiorców na rynku? A może chcesz zmienić zasilanie procesu produkcyjnego na sprężone powietrze licząc na większą wydajność obsługi lub produkcji? W takich sytuacjach nie musisz kupować ani nowych, ani używanych maszyn. Wystarczy  je wynająć na jakiś czas i sprawdzić, czy zmiana będzie uzasadniona finansowo.

 • Czekasz na dostarczenie nowych urządzeń, ale chcesz realizować cykl produkcyjny

Systematycznie wykorzystujesz sprężone powietrze w procesach realizowanych w zakładzie. Jednocześnie Twoja firma kupiła już urządzenia np. spersonalizowaną  kontenerową stację sprężarek, jednakże proces ich dostarczenia do zakładu potrwa jakiś czas. Dla podtrzymania procesu produkcji optymalnym rozwiązaniem będzie wynajem sprężarki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprężarki pod wynajem

Zarówno zakup, jak i wynajem sprężarki wiąże się z koniecznością określenia parametrów technicznych. Wśród nich najważniejsze są:

 • moc,
 • wydajność,
 • uzdatnianie,
 • regulacja wydajności,
 • sterowanie.

Określ moc urządzeń, których potrzebujesz. Wprawdzie im wyższa moc, tym większa wydajność kompresorów, jednak wiąże się ona również z większym poborem prądu, co jednocześnie wpływa na wysokość kosztów eksploatacyjnych. Dlatego warto zoptymalizować moc w taki sposób, aby zapewnić odpowiednią wydajność wytwarzania sprężonego powietrza, która jest kluczowa dla działania zasilanych skompresowanym gazem urządzeń. Istotna dla produkcji jest także klasa czystości sprężonego powietrza. Wybierz kompresory i system uzdatniania odpowiedni dla realizowanego procesu produkcyjnego. Być może będziesz potrzebować sprężarek bezolejowych, które zapewniają klasę czystości „0”. Jeśli proces produkcyjny będzie wymagał zróżnicowanej ilości skompresowanego gazu w czasie rozważ urządzenia zapewniające płynną regulację wydajności. W ten sposób zminimalizujesz zużycie prądu. Wybierając urządzenie pod wynajem warto również zwrócić uwagę na posiadany przez nie system sterowania. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na monitorowanie pracy oraz rejestrowanie i analizę parametrów pracy, co wpływa na szybką detekcję błędów i pozwala uniknąć awarii.

Zalety wynajmu kompresorów

Najem sprężarek ma wiele zalet dla klientów. Jak już wcześniej wspomniano, pozwala ograniczyć wydatki w firmie. Dotyczy to nie tylko kosztów zakupu urządzeń, ale także przeglądów, serwisowania czy ewentualnych napraw. Wynajmując sprężarki w naszej firmie masz gwarancję, że wszystkie prace związane z utrzymaniem kompresorów leżą po naszej stronie. Co więcej, jeśli zdarzy się, że dostarczony sprzęt ulegnie awarii niezwłocznie dostarczymy urządzenie zastępcze.

Niskie koszty użytkowania kompresorów to nie jedyne zalety wynajmu. W firmie ALMiG możesz także liczyć na:

 • natychmiastową dostępność szerokiego wyboru urządzeń spełniających różne parametry techniczne, w tym sprężarek olejowych i bezolejowych, kompresorów tłokowych i sprężarek śrubowych, stało- i zmienno-obrotowych itp.;
 • profesjonalne doradztwo – nasz zespół sprzedawców i serwisantów pozostaje do dyspozycji Twojej firmy w zakresie doboru urządzeń dopasowanych do potrzeb Twojej firmy;
 • gwarancję sprawności dostarczonych urządzeń – fachowy serwis dba o wszystkie kompresory dostępne w naszej ofercie, dlatego zawsze otrzymasz maszynę sprawną i gotową do realizacji stawianych przed nią zadań;
 • szybką interwencję serwisu w przypadku awarii – utrzymanie wynajętego sprzętu w doskonałej kondycji jest naszym zadaniem, więc w ramach umowy zapewniamy doradztwo techniczne i niezwłoczny serwis urządzeń;
 • elastyczność – dostosowujemy ofertę do Twoich potrzeb w zakresie rodzaju urządzeń, miejsca ich wykorzystania czy fluktuacji wolumenu lub rodzaju zamówień.
Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.