Kontenerowe stacje sprężarek – sposób na brak miejsca w przedsiębiorstwie

Problem z brakiem odpowiedniej ilości miejsca na sprężarkownię dotyczy wielu firm usługowych i zakładów produkcyjnych wykorzystujących sprężone powietrze. Rozwiązaniem mogą być kontenerowe stacje sprężarek. To sposób na posiadanie nowoczesnego, niezawodnego i dopasowanego do indywidualnych potrzeb parku maszynowego, który w pełni pokryje zapotrzebowanie na sprężone powietrze.

Jakie zalety mają kontenerowe stacje sprężarek?

Od wielu lat kontenerowe stacje sprężarek cieszą się ogromną popularnością, ponieważ rozwiązują one problem firm i zakładów produkcyjnych, które borykają się z brakiem miejsca na posiadanie sprężarkowni. Współczesne przedsiębiorstwa, które w swoim codziennym działaniu wykorzystują sprężone powietrze, często nie mają możliwości zorganizowania dodatkowej przestrzeni czy pomieszczenia, gdzie znajdowałaby się instalacja wytwarzająca wyżej wymienione medium. Z pomocą przychodzą kontenerowe stacje sprężarek, które można wykorzystywać, bez względu na metraż hali czy zakładu produkcyjnego. Warto wspomnieć, że sprężarki w kontenerach eliminują też inne, często spotykane problemy, dotyczące między innymi:

  • tymczasowej lokalizacji sprężarkowni,
  • zbyt dużej emisji ciepła ze sprężarek,
  • hałasu generowanego przez te urządzenia,
  • braku możliwości przemieszczania kompresorów przemysłowych w dowolnie wybrane miejsce w danym przedsiębiorstwie czy firmie usługowej.

Według specjalistów z branży kompresorów przemysłowych kontenerowe stacje sprężarek są nowoczesnym rozwiązaniem, dedykowanym firmom pragnącym posiadać wydajne w działaniu urządzenia, które można w razie potrzeby wykorzystywać w każdym miejscu danego przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto stosować kontenerowe stacje sprężarek?

Korzystając z kontenerowych stacji sprężarek, można mieć pewność, że jest to sprzęt najwyższej jakości. Spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Co najważniejsze, każda kontenerowa stacja sprężarek budowana jest pod indywidualne potrzeby klienta.

Dostarczane pod wskazany adres firmy stacje sprężarek zabudowane w kontenerach 20 lub 40 stopowych działają według zasady plug&play. Oznacza to w praktyce, że urządzenia te są gotowe, niemal natychmiast, do uruchomienia. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas na instalację kompresorów przemysłowych. Kontenerowe stacje sprężarek trafiają do klienta z pełnym wyposażeniem. Jest to sprzęt, który bez problemu może być transportowany i podłączony w dowolnie wybranym miejscu, w zakładzie usługowym czy w przedsiębiorstwie produkcyjnym. W kontenerach można zabudować sprężarki najwyższej klasy, zaliczane do marki  AG KOMPRESSOREN. Należą do nich sprężarki śrubowe SMART kompresory przemysłowe FOCUS, a także urządzenia – FLEXI, STORM, STRONG, STRONG 2S, COMPACK 2-3, COMPACK 4-7, COMPACK 5-7 VSD, KME-B, KME VSD, KME-C, bezolejowe AQUARIUS i SCROLLI oraz sprężarki wysokociśnieniowe SAUER & SOHN. Dzięki temu rozwiązaniu, przedsiębiorstwo może dysponować wydajnym i bezawaryjnym sprzętem w postaci wymienionych wyżej sprężarek, które można swobodnie zabudować w kontenerach i dostarczyć bezpośrednio do siedziby danej firmy.

Wyposażenie dodatkowe kontenerowych stacji sprężarek

Nowoczesne kontenerowe stacje sprężarek stanowią kompletny system przeznaczony do produkcji sprężonego powietrza o wymaganych przez klienta parametrach. Poza wybranymi kompresorami wyposażone są w automatyczne systemy wentylacji, kompletne okablowanie i orurowanie, szafy rozdzielcze, układ gospodarki kondensatem i oświetlenie.

Kompaktowe, kontenerowe stacje sprężarek marki AG Kompressoren wyróżniają się mobilnością. Ich przemieszczanie odbywa się przy pomocy mocowań do transportu umieszczonych na naczepie samochodowej lub kolejowej. Istnieje możliwość łatwego przeniesienia kontenerowych stacji sprężarek, nie tylko w dowolnie wybrane miejsce w zakładzie, ale także przetransportowanie tej instalacji do nowej siedziby firmy. Działanie to nie nastręcza żadnych trudności, ponieważ nie wiąże się z czasochłonnym demontażem sprężarkowni zainstalowanej na stałe. Kontenerowe stacje sprężarek to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, którym zależy na posiadaniu sprzętów mobilnych i dopasowanych do swoich potrzeb.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.