Jak zwiększyć produkcję sprężonego powietrza, kiedy zakład nie ma wolnej przestrzeni na nowe kompresory?

W wielu przedsiębiorstwach wykorzystujących sprężone powietrze, często brakuje miejsca na nowy park maszynowy. Bywa, iż dynamiczny rozwój firmy wymusza konieczność zwiększenia liczby wyprodukowanego sprężonego powietrza, co przy zbyt małej powierzchni użytkowej danego zakładu przemysłowego, bywa bardzo trudnym do zrealizowania zadaniem. Z pomocą przychodzą wówczas kontenerowe stacje sprężarek.

Nie posiadasz aktualnie miejsca na kolejną sprężarkę? Z pomocą przyjdzie Ci kontenerowa stacja sprężarek

Dzięki zastosowaniu kontenerowych stacji sprężarek jesteśmy w stanie ograniczyć wiele różnych problemów dotyczących użytkowania parku maszynowego, którego głównym zadaniem jest wytwarzanie sprężonego powietrza. Po pierwsze, rozwiązanie to jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców, którzy w stosunkowo krótkim okresie czasu dokonują ekspansji swojej działalności i pozyskują rzesze nowych klientów, zainteresowanych ich produktami bądź też usługami, w których wykorzystuje się sprężone powietrze. Pozwala to na ograniczenie potrzeby nagłego wygospodarowywania miejsca na nowy park maszynowy, tj. na system wytwarzania sprężonego powietrza.

Ponadto, przy zwiększonym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze, każdy właściciel firmy rozważa zmianę miejsca, w którym prowadzi swoją działalność gospodarczą. Poszukiwanie nowego lokum bywa kłopotliwe i wiąże się z wieloma zadaniami, zaburzającymi normalny cykl produkcyjny czy też świadczenie usług. Dzięki kontenerowym stacjom sprężarek brak miejsca na sprężarkownię nie stanowi żadnego problemu. Tego typu urządzenia można zainstalować w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Ogranicz emisję ciepła i obniż poziom hałasu, jaki panuje w pomieszczeniach, w których znajdują się Twoje sprężarki

Kolejna kwestia, która świadczy na korzyść z faktu posiadania kontenerowych stacji sprężarek jest to, iż w ten oto sposób można ograniczyć emisję ciepła ze sprężarek. Wiadomym jest, iż rozbudowany park maszynowy powoduje wytwarzanie ciepła i może powodować przegrzewanie się sprzętu i wzrost temperatury, jaka panuje w danym pomieszczeniu. Wpływa to na komfort pracy i wydolność osób, które zmuszone są pracować w takich warunkach. Kontenerowe stacje sprężarek likwidują także problem zbyt dużego natężenia hałasu, który emitowany jest przez te urządzenia. Jeśli w danym pomieszczeniu znajduje się zbyt wiele działających sprężarek wówczas wartość decybeli znacznie przekracza dopuszczalną normę. Powoduje to uszkodzenie słuchu, zaburzenie motoryki oraz ryzyko powstawania wypadków przy pracy. Poziom emitowanego hałasu jest uregulowany stosownymi przepisami prawnymi, których złamanie grozi poważnymi konsekwencjami, głównie w postaci kontroli z PIP lub też Inspekcji Sanitarnej, która nałoży na przedsiębiorcę mandat lub wysoką grzywnę.

Zwiększ produkcję sprężonego powietrza przy pomocy mobilnej sprężarki

Jeśli Twoi klienci zaczynają wymagać od Ciebie zwiększonej ilości produktów czy też potrzebują dodatkowych usług, świadczonych przy pomocy sprężonego powietrza, to kontenerowa stacja sprężarek może posłużyć jako mobilny sprzęt, dzięki któremu spełnisz oczekiwania każdego kontrahenta.

Dla przedsiębiorców, którym zależy na przemieszczaniu sprężarkowni w trakcie jej użytkowania, kontenerowe stacje sprężarek są doskonałym parkiem maszynowym. Ich obecność nie ogranicza właściciela firmy w możliwości swobodnego przetransportowania urządzeń w dowolnie wybrane miejsce, jak również przyczynia się do tego, że sprężarkownia może posiadać tylko i wyłącznie lokalizację tymczasową, która ulega zmianie, w miarę jej dalszego eksploatowania.

Nabycie kontenerowych sprężarek powietrza, to bardzo opłacalna inwestycja, która przynosi wymierne korzyści każdemu przedsiębiorcy, u którego zwiększyło się zapotrzebowanie na ilość wytwarzanego sprężonego powietrza. Użytkowanie tego rodzaju sprzętu nie wymaga organizowania dodatkowej przestrzeni użytkowej czy zmiany lokalizacji firmy.

Zadaj pytanie Ekspertowi

Nasz doświadczony i wykwalifikowany personel zapewni fachowe doradztwo w procesie tworzenia systemów sprężania powietrza.